İLETİŞİM

Anlaşmalı Boşanma Protokolü 2

Yazı İçeriği

TARAFLAR:

1-) (Ad, Soyad, Adres, T.C. Kimlik No)

2-) (Ad, Soyad, Adres, T.C. Kimlik No)

Yukarıda isimleri yazılı taraflar, hiçbir baskı altında kalmadan, serbest iradeleri ile boşanma kararına varmış, boşanmanın ferileri ve sair hususları kapsayan ve bu protokolü xx/xx/xx tarihinde imza altına almışlardır.

Protokol Hükümleri:
1- Bu protokolü düzenleyen ve imza altına alan bizler aşağıda belirtilen şartlarda boşanmaya karar vermiş bulunmaktayız.

2- Taraflar, protokol imzacısı (B)’nin karşı yan (A)’ya 50.000 TL maddi ve 25.000 TL manevi tazminat olmak üzere toplamda 75.000 TL tazminat ödemesinde mutabık kalmıştır. İş bu bedel boşanma kararının kesinleşmesinden itibaren 1 ay içerisinde ödenecektir.

3- Müşterek Çocuklar (C) ve (D)’nin velayeti Anneye bırakılacak ve Baba tarafından ortak çocukların eğitim, öğretim, kültürel gelişim ve sair bakım giderleri olarak Anneye her çocuk için aylık 500 TL toplamda aylık 1.000,00 TL iştirak nafakası ödenecektir. İş bu nafaka bedeli her yıl TÜİK tarafından belirlenen ÜFE oranında artış gösterecektir.

4- Velayeti Anneye bırakılan müşterek çocuklar ile Baba arasında müşterek küçük çocukların yaşı, eğitim durumu ve seyahat kolaylığı gözetilerek; her ayın 1. ve 3. hafta sonları Cumartesi günü sabah saat 10:00’dan Pazar günü akşam saat 16:00 ‘ya kadar, dini bayramların 3. günü sabah saat 10:00’dan 4. günü akşam saat 16:00 ‘ya kadar, her yıl Temmuz ayının 1. günü sabah saat 10:00 dan 31. günü akşam saat 16:00 ‘ya kadar, her yıl sömestr tatilinin başladığı hafta sonu Cumartesi saat 10.00 dan ertesi Cumartesi saat 16:00’a kadar Babanın yanına bırakılması suretiyle kişisel ilişki kurulacaktır.

5- (B) tarafından (A)’ya aylık 750 TL yoksulluk nafakası ödenecektir. İş bu nafaka bedeli her yıl TÜİK tarafından belirlenen ÜFE oranında artış gösterecektir.

6- Düğün töreninde (A)’ya takılan 2 adet otuzar gram bilezik, 8 adet tam altın, 6 adet yarım altın ve 5 adet çeyrek altın (A)’da kalacak ve (B) ziynet eşyalarına yönelik herhangi hak talebinde bulunmayacaktır.

7- Çamaşır makinesi, buzdolabı, kombi, klima, televizyon, bilgisayar ve su arıtıcısı gibi ev eşyaları (A)’da kalacak, oturma odası ve yatak odası mobilya takımları ise (B) tarafından alınacaktır. Tarafların bu husus dışında ev eşyalarına yönelik herhangi talebi bulunmamaktadır.

8- Evlilik birliği içerisinde edinilen ve edinilmiş mal niteliğinde olan Adana ili Seyhan ilçesi …… Mahallesi … Ada … Parselde bulunan ve (B) adına olan taşınmaz, mal rejiminin tasfiyesinden kaynaklanan alacakların ifası adına (A) adına tapuda tescil edilecektir. Tarafların bu husus dışında mal rejimine ilişkin talepleri bulunmamaktadır.

TARAF TARAF
Adı – Soyadı Adı – Soyadı

Not: Bu protokol çocuklu, tazminat ve sair hususlar talep eden eşler için hazırlanmıştır. www.huseyinkusku.av.tr

15.02.2021

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler

İçeriklerin izinsiz kopyalanması, paylaşılması yasaktır!