İLETİŞİM

Özel Hukuk

Özel Hukuk

Özel Hukuk Kamu Hukuku ayrımı hukukçu yetiştirilmesi ve hukukun uygulanması açısından önem arz eden ve kökeni Roma Hukuku dönemine rastlayan bir sınıflandırmadır.

Sitemizin Özel Hukuk Alanı içerisinde Gayrimenkul Davaları, Mirastan Kaynaklanan Davalar, Satış Sözleşmesinden Kaynaklanan Davalar, Kira Sözleşmesinden Kaynaklanan Davalar, İnanç Sözleşmelerinden Kaynaklanan Davalar, Nüfus Davaları olarak adlandırılan İsim ve Soy İsim Değişikliği Davaları, Eser Sözleşmelerinden Kaynaklanan özellikle Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi ve Diğer İnşaat İlişkilerinden Kaynaklanan Davalar, Mirastan Mal Kaçırma Olarak Tabir Edilen Muris Muvazaası Davaları, Tapu İptal ve Tescil Davaları, Ortaklığın Giderilmesi Davaları, Muhdesat Aidiyetinin Tespiti Davaları, Arsa Payının Düzeltilmesi Davalar, İkinci El Araç Alımından Kaynaklanan Ayıp Davaları, Ayıplı Taşınmaza İlişkin Davalar ve daha bir çok konuda veriler bulunmaktadır.

Özel Hukuk alanı içerisinde en sık rastlanan ve başvurulan hukuki kurum sözleşmeler olduğundan bu alanda sözleşmeler hukukuna daha fazla ağırlık verilecektir.

Özel Hukuk Alanı içerisinde yer alan içerikler genel anlamda iki kategoride yayınlanacaktır. İlk kategorimiz genele hitap eden yazı ve videoları içerecek diğer kategori ise akademik yanı ağır basan ve uygulayıcılara yönelik verileri içerecektir.

İçeriğin karakteri ( akademik nitelikte olup olmadığı) giriş kısmında belirtilecektir.

form doldurabilirsiniz

İLETİŞİME GEÇ

Özel Hukuk

İLETİŞİME GEÇ!

Sorularınız ve danışmanlık için:

0532 170 20 56

İçeriklerin izinsiz kopyalanması, paylaşılması yasaktır!