İLETİŞİM

Hakkımızda

Hakkımızda
AV. HÜSEYİN KÜSKÜ

HAKKIMIZDA

Hatay Barosu levhasına yazılı olan Avukat Hüseyin KÜSKÜ Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Avukatlık faaliyetini İskenderun merkezli olarak sürdüren Hüseyin KÜSKÜ bir dönem Hatay Barosu Dergisi yayın kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur.

Üniversite öğrenciliği döneminde kamu hukuku alanına ilişkin çalışmalar yapmış ve bu çalışmalar neticesinde kaleme alınan araştırma makalesi ulusal hakemli dergide yayımlanmıştır. Avukat Hüseyin KÜSKÜ’ye göre “hukuk” bir bilim olmaktan çok sosyal bilimlerin gerçek bir uygulama sahasıdır. Bu sebeple Kriminoloji, Antropoloji, Sosyoloji ve Psikoloji alanlarının yardımı ve rehberliği olmaksızın tam anlamıyla hukuk eğitiminin verildiğinden söz edilemeyeceği gibi insanlar arasındaki uyuşmazlıkları çözdüğü iddiasında bulunan hukuk uygulayıcıların uyuşmazlığı doğuran siyasal, sosyal, kültürel ve psikolojik fenomenler konusunda bilgi sahibi olması da bir zorunluluktur.

Yabancı dil: İngilizce, Almanca

İlgi alanları: Siyaset Bilimi(Egemenlik Teorisi), Fenomenoloji, Yapısal Antropoloji, Asimetrik Enformasyon, Para Teorisi, Ahlak Felsefesi( Ahlakın Temellendirilmesi ve Normların Yapısının Çözümlenmesi), Bilim Felsefesi, Kriminoloji, Psikoloji ve Dilbilim.

Yayımlanan akademik çalışmalar:

KÜSKÜ, Hüseyin, 5237 Sayılı Yasa Uygulamasında Akıl Hastalıklarının Kusur Yeteneğine Etkisi ve Adli Psikiyatrik Sürece Hukuki Bakış, Legal Hukuk Dergisi, Yıl 2017, Sayı 172

TÜBİTAK linki:https://app.trdizin.gov.tr/makale/TWpVeE56RTNOdz09

İçeriklerin izinsiz kopyalanması, paylaşılması yasaktır!